Parafialna Schola dziecięca „Sosenki”

Parafialna Schola dziecięca „Sosenki” istnieje od września tego roku; jest wspólnotą, którą tworzą młodzież i dzieci szkoły.

Nazwę wzięliśmy od Sosny:

Na złotych piaskach wyrosłaś.
O sosno!
Gdzie rdzawe mchy tylko rosną.
Ty w niebo czoło podniosłaś.
O sosno!
Z każdej scholi coś dobrego wyrasta dla Parafii, dla rodzin, dla Ojczyzny, dla nas.... Potrzeba tylko odkryć talenty i dobrze je poprowadzić....
A więc do przodu!!!

Młodzież i dzieci należące do scholi pragną podobnie, jak sosna codziennie poprzez śpiew w niebo pieśni zanosić, innych do siebie przyciagać. Nie ważny jest teren i gleba, ale najważniejszy jest klimat dziecięcych serc. One mogą pokonać największe trudy, by tylko śpiewać dla Boga.
Jako grupa muzyczna, stara się przyczyniać do jeszcze pełniejszego i lepszego przeżywania Mszy Świętej dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a od kilku dni przygotowuje pieśni na uświetnienie Mszy Roratnich w czasie Adwentu. Próby odbywają się w salce nad zakrystią w soboty o godz. 11.00. Zaznaczyć należy, że spotkania są również w innym czasie w zależności od potrzeby i sytuacji szkolnej.
Członkowie scholi muzycznie ubogacają także różne uroczystości parafialne np. Mszę św. w intencji Ojczyzny, czy nabożeństwa różańcowe, roraty itp. Prowadzącą scholę jest Martyna Danysz.
Osoby chętne do wspólnego śpiewu i gry serdecznie zapraszamy do scholi. Do zobaczenia na próbie.
Opiekunem scholi, która powstała z jego inicjatywy jest ks. Bogdan Węgrzyn.

Nasze konto bankowe

Plakaty

ŻYCZENIA Z SYRIIGodziny Mszy św.

W dni powszednie:
codziennie o godzinie, 7.30 z wyjątkiem czwartku,
oraz 18.00 z wyjątkiem poniedziałku, środy

W niedzielę:
18.00 (sobotni wieczór)
7.30, 10.00, 11.30, 16.00
8.45 w jęz. Niemieckim
( co drugi tydzień)

Nieszpory: 15.15

Gazetka Parafialna