Dzieci Maryi

Grupa "Dzieci Maryi" w parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti powstała w 1988 roku. Założycielką była s. M. Alberta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, która pochodziła z parafii św. Eugeniusza z Kędzierzyna. Przyjeżdżała do nas uczyć dzieci z zerówki i klasy początkowe lekcji religii. Przez te lat miałyśmy wielu wspaniałych opiekunów, aktualnym jest ks. Bogdan Węgrzyn. Ks. Bogdan dobrze spełnia swoją rolę, za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczne! W naszej grupie jest ok. 22 dziewcząt. Dzielimy się na grupy w zależności od wieku i "stażu mariańskiego". I tak wyróżniamy: kandydatki, grupę żółtą, grupę różową, grupę zieloną i grupę niebieską.

Kolory grup odpowiadają kolorowi wstążki, na której nosimy medalik. Również wielkość medalika jest różna. Istnieje także biała wstążka, którą otrzymuje Marianka po zawarciu sakramentu małżeństwa. Może któraś z nas tego doczeka? Medaliki nosimy na uroczystościach kościelnych, nabożeństwach, kiedy to wszystkie służymy przy ołtarzu, ubrane w przepiękne kremowe alby (nowo zakupione). Na razie mamy je tylko trzy, ale z biegiem czasu będą miały je wszystkie:)

Spotykamy się w każdą sobotę (oprócz wakacji) o godz. 10.00 w salce nad zakrystią. Spotkania pomagają prowadzić księdzu Katarzyna Juryk oraz Kasandra Krzuś. Spotkania rozpoczynamy modlitwą. Towarzyszą nam wesołe śpiewy, zabawy, omawiamy ważne dla każdej Marianki tematy, a przede wszystkim uczymy się naśladować Maryję, naszą kochaną Mateńkę. Nasze działania nie kończą się jednak na wspólnych spotkaniach, ale chcemy je wprowadzać w nasze codzienne życie, w domu, w szkole itp. Marianka swoim zachowaniem ma dawać przykład innym.

Najważniejszą uroczystością dla każdej Marianki jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które obchodzimy 8 grudnia. Wtedy następuje przyjęcie do grona Dzieci Maryi nowych dziewcząt, które będąc kandydatkami, uczestniczyły w spotkaniach i wyrażały wielką chęć do bycia Mariankami. W tym dniu również dokonuje się zmiana koloru wstążek, czyli
tzw."awans mariański".

Od września 2018 roku mamy cztery nowe kandydatki przygotowujące się do tej, jakże zaszczytnej funkcji bycia Marianką.

Do grona Dzieci Maryi mogą przystąpić dziewczęta, które przystąpiły do Komunii świętej. Górna granica wieku nie jest ograniczona.

Nasze konto bankowe

Plakaty

ŻYCZENIA Z SYRIIGodziny Mszy św.

W dni powszednie:
codziennie o godzinie, 7.30 z wyjątkiem czwartku,
oraz 18.00 z wyjątkiem poniedziałku, środy

W niedzielę:
18.00 (sobotni wieczór)
7.30, 10.00, 11.30, 16.00
8.45 w jęz. Niemieckim
( co drugi tydzień)

Nieszpory: 15.15

Gazetka Parafialna